Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

1.BC Trvalé hodnoty stvrdili postup

« zpět na seznam

21.11.2019

1.BC Trvalé hodnoty stvrdili postup

V post sametově revoluční pondělí 18. listopadu na Xbowlingu Strašnice odehrála jako jedna z posledních svůj závěrečný 4. hrací den místní 9. liga ABL. Z kompletní sedmičky účastnivších se týmů dorazili chlapci s všeříkajícím názvem Los Lopatos pouze ve dvou, avšak po chvilce rozhodování se přeci jen do předem prohraných duelů pustili. Byť získali pouze dva bodíky do tabulky a nad to, že jistota sedmého místa byla dána již před rozehráním kola samotného, patří jim velké uznání i obdiv. Jako sladká odměna jim náležela sladká třešnička na dortu k podobě nesestupu do ligy nižší, což by jim většina jiných lig mohla závidět…

Na opačném pólu tabulky, kde již zejména první dva stupínky jistou prestige v podobě souboje o přímý a potenciální postup do 8. ligy skýtají, souboje vyzněly zajímavě a i lehce překvapivě. Sice o jménech bylo jasno dopředu, neboť náskok Hororu a 1.BC Trvalé hodnoty byl dostačující, přeci jen prvně jmenovaným se hrací kolo nevydařilo úplně podle jejich představ a tak Horor nakonec končí stříbrný s celkovými 68,5 body a zejména důležitým týmovým průměrem 425, 45. Ten by jim na postup do vyšší soutěže bohatě stačí, když v již dříve dohrané 8. lize na místě předposledním končí JB Miramare 1 807 B i díky absenci jednoho hracího dne s průměrem o dost nižším, 387,20. Pro jarní pokračování soutěže si tedy tato dva týmy svá místa vymění.

Oproti tomu 1.BC Trvalé hodnoty závěrečný večer neponechali nic náhodě, uhráli 22 bodů, zdaleka nejvíce a i v konečné podobě tabulky je najdeme na vedoucí pozici se 73 body a přímým postupem do 8. místní ligy.

Nejvyššího výkonu večera hodnoty 198 bodů dosáhl Tomáš Novák (Horor) a je současně i Nejlepším hráčem skupiny celkově s průměrem 170,5. Nejlepší ženou se poté stala Jitka Švecová z plejády dam týmu Vinařek (průměr 141,11)a hráčem Nejužitečnějším pak Tomáš Kelnar (1.BC Trvalé hodnoty) se 16 body získanými souboji hráče versus hráč.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice