Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Březnová Strašnické Popo Devítka pro Josefa Colona

« zpět na seznam

16.3.2023

Březnová Strašnické Popo Devítka pro Josefa Colona

V úterý 14. března se odehrála letošní třetí turnaj ze série Strašnické Popo Devítky. Byť několikero z účastníků, u nichž není urážkou označení „inventář turnaje“, se zúčastnit díky bohužel obvyklé kolizi s jejich hracím dnem ABL nemohlo, oproti tomu poprvé atmosféru turnaje okusili jiní hráči a zejména hráčky, a tak se nakonec sešlo 29 účastnivších se.

Po dlouhé době tak jeden (jedna) z hráčů nepostupoval ani do semifinále, avšak elévky Jarmila Šimůnková a zejména postupující Simona Maglenová hernu opustily svorně ještě před samotným semifinále, a tak naopak při jeho hraní zůstalo na dráze jedno místo volné. Po odmlce padaly i výkony hodnoty 300 bodů devítkového charakteru, což se podařilo hned třem hráčům, byť již v kvalifikaci, když s přibývajícím časem a větší koncentrací hráčů bylo poznat výraznější teplo na herně, a tak výsledky vizuálně nebyly tolik vysokými, avšak za obdiv právě proto stojí. Autorem výkonu Nejvyššího, a tedy oceněn pohárem, byl první dosáhnuvší této mety,Marek Navrátil, „pouze“ pivní cenu si odnesliještě MichalHavelka a Štěpán Blaška.

Po čtyřech kvalifikačních hrách se vykrystalizovalo kvarteto přímo postupujících do finále, a to Josef Colon, Marek Navrátil, Jakub Novák a Josef Trojan, ovšem posledně jmenovaný se svého práva zřekl ku prospěchu Michala Havelky. Svého rozhodnutí později zřejmě litoval, když se mu nepodařilo sítem semifinálových soubojů do finále proklouznout. Tím, komu jako poslednímu ano, byla Kateřina Šponerová s 374 body, oproti tomu právě Josef Trojan svorně s Miloslavou Suchánkovou zahráli součet dvou her 366 bodů, což již nestačilo, a tak byli aspoň na cestu domů obdarováni cenou útěchy.

Kačka své šance využila výrazně, když se dostala do oceňované osmičky konečného pořadí, a hlavně se stala Nejlepší ženou turnaje. Před ní se umístila již jen samá hráčská esa v pořadí Dušan Kovařík, Martin Palas, Martin Jindřich, Petr Vrba a na stupně vítězů po delším čase příchozí bronzový Michal Beneš se součtem dvou finálových her 455bodů a pouze tří kuželkovou ztrátou na druhého z rodiny, Marka Navrátila. Jako obrazně tohoto večera „mezi jednookými slepý“, tedy král se musel cítit Josef Colon, který ještě dlouho poté svému triumfu nevěřil, avšak finálových 472 bodů v březnu pro zisk mnoha hodnotných cen i skleněné Strašnické kuželky nevyjímaje stačilo. Dubnová Strašnická Popo Devítka je plánována hned na povelikonoční úterý 11. 4., opět s případnou individuální možností předehrávky po předchozí domluvě ať už v hracím dni či předešlém.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice