Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Dohazovaná Devítka se u mužů setkala s rozpaky

« zpět na seznam

18.1.2024

Dohazovaná Devítka se u mužů setkala s rozpaky

úterý 16. ledna se odehrál úvodní turnaj nové celoroční série Strašnické Iron Devítky roku 2024 na herně Xbowlingu Strašnice. Hrálo se s pozměněnými pravidly, a to jak hracím systémem, tak zejména způsobem, když pánové museli na rozdíl od dam pro dosažení devítkového strike po prvním hodu zbývající kuželku dohodit. Protože se tento náročnější způsob devítkové hry, dříve nejrozšířenější, nesetkal právě u pánského pokolení s přílišným nadšením a pochopením, rozhodli jsme se počínaje turnajem následným, tedy únorovým, opět vrátit k odlehčené formě devítkovéhokoulení, a tudíž bude turnaj opět Devítkou NEDOHAZOVANOU pro všechny. Změněný systém však zůstává v platnosti.

Prvního letošního večera se na hernu přišlo podívat 31 hráček a hráčů, a tak po třech kvalifikačních hrách se na kvartet nejméně úspěšných bohužel už místo do semifinálového pokračování nedostalo a alespoň cenu útěchy coby první nepostupující si odnesla Hana Šulcová. Nově do finále má právo přímého postupu pouze trio po úvodních hrách nejúspěšnějších a těmi byli Libor Tyl, Jiří Kotjužanský a oceněný vítěz kvalifikace Petr Pekár. Svého práva se nikdo z pánů nezřekl, a tak v semifinále nastoupili hráči skončivší na 4. až 27. místě. Odehráli dvě hry od nuly na drahách sestupně pole pořadí a k nim jim byla připočtena hra třetí coby průměrová kvalifikační. Pouze nejlepší devítka semifinálového pořadí se díky snížení finálového počtu na dvanáct nejlepších dostala i do her závěrečných. Zde tím oceněným prvním nepostupujícím byl Jakub Novák.

Pro finále si hráči již podle předchozího pořadí opět dráhy volí a poprvé hráli pouze ve dvou na dráze, za to tři hry od nuly na součet. Vítězem se stal Jan Štulc se součtem 764 bodů, stříbrný skončil Petr Pekár s body 706 a 676 bodů stačilo na stupínek bronzový Albertu Jarovskému. Do oceněné osmičky nejlepších patřili ještěMartin Jindřich, Josef Colon, Martin Palas, Nejlepší ženaturnajeLenka Blažková a Libor Tyl. Autorem Nejvyššího výkonu byl za kvalifikačních 278 bodů Jiří Kotjužanský. Během večera jsme předali ceny Janu Štulcovi, jenž nejen, že skončil na druhé pozici celoročního pořadí roku 2023 Vojkovské Devítky, kam ze zdravotních důvodů tentokráte nedorazil, převzalvšak i cenu coby vítěz posledního měsíčního pořadí věrnostního Xbowling Iron (Wo)man, a tedy se stal vítězem měsíce prosince 2023.

Kromě obvyklých cen, kdy na hráče čekali sladkosti za docílení pěti jakýchkoli striků v řadě či za shození zelené kuželky postavivší se na pozici té první čistým strikem a nově i za dohozený split oceněné energetickým nápojem, se losoval a losovat bude nadále i finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž se zastavil pro tentokráte na částce 1900,- Kč. Taženo bylo číslo 110, avšak téhož výkonu nikdo nedosáhl, tudíž se bonus opět přesouvá na následný turnaj, jímž bude v neděli 21. ledna premiérově na herně Bowlingu &Billiard Dejvice pro změnu třetí z pětice turnajůzapočítávaných do věrnostního žebříčku IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak….dotací 60 000,- Kč a sice Dejvickou Iron Devítku. Výše je odvislá na tamní účasti, kdy se za každý i opakovaný start bude zvyšovat o 20,- Kč, takže odhadem by se mohlo hrát o zhruba 2300,- Kč. I sem jsou všichni srdečně zváni.

Na závěr večera jsme i zde ocenili nejlepší hráče první desítkyceloročního pořadí roku 2023 ještě pod názvem Strašnická Popo Devítka. Vítězem se stal s 3350 body Dušan Kovařík a odnesl si nejen putovní i klasický pohár a další ocenění, ale i 1000,- Kč. Druhý600,- Kč a 332 body skončil Jan Štulc a třetímu Jakubu Novákovi s 328 body náleželo kromě jiných cen i 400,- Kč. Vyrovnané pořadí bylo i na dalších místech, kam patřili sestupně Michal Havelka, Martin Jindřich, Josef Colon,Miroslav Jiránek, Martin Palas, Petr Vrba i Josef HladíkPříští turnaj série, jak již bylo zmíněno s návratem k tradičnímu nedohazovanému způsobu devítkové hry se uskuteční v úterý 13. února, kde se se všemi budeme těšit opět na viděnou.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice