Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

HERDEK a JIMATO v čele 4. ligy Xbowlingu Strašnice

« zpět na seznam

28.1.2020

HERDEK a JIMATO v čele 4. ligy Xbowlingu Strašnice

V pondělí 27.ledna, v době, kdy opozdilci teprve zápolí s odstrojením Vánoční jolky a nejmenovaná rodina dooslavuje triumf v nedávném Středočeském finále ABL jednotlivců uplynulé sezóny,odehrála svůj premiérový hrací den21. ročníku4. ligaStrašnického Xbowlingu a symbolicky vlastně otevřela dvířka programu všech lig. Skupina zajímavě vyvážená, hráčsky i lidskyse po necelých dvou měsících povětšinou bowlingového nicnedělání, maximálně mírného se zápalem a vervou pustila do tentokrát pětikolové konfrontace místního jarně obvyklého přeboru.

   Od počátku si nepatrný náskok na špici tabulky utvořil rodinný nováčkovský tým HERDEK, byť lehce zvýhodněný počtem zápasů, když díky rotaci sedmi družstev na šesti drahách své volné kole měl až v tom závěrečném. Pouze pak sledoval po posledním, nepříliš vydařeném duelu s Ovcemi B, jak si povedou jejich nejbližší pronásledovatelé. Ačkoli ani oni nebyli zdaleka stoprocentními, přeci jen ho z čela průběžné tabulky sesadili chlapci z mužstva JIMATO, byť při shodném 19 bodovém zisku pouze díky vyššímu týmovému průměrua skóre i absenci dvou pomocných dámských handicupů, jak je tomu v případě HERDEKu.

Bronzoví jsou pak s ambicemi ještě lehce vyššími, Be Happy. Těm náleží 16, 5 prvních jarních ligových bodů. Před všemi je ještě kompletní kvarteto soutěžních kol, takže odhadovat jakékoli aspiranty sestupu i postupu z této skupiny je velice předčasné a jak i úvodní večer naznačil, papírových předpokladů zde bylo a jistě bude potvrzeno minimálně…

Nejlepší aktuální formu si do nové sezóny naladil i díky účastem na nejen Devítkových Xbowlingovských zápolení Stanislav Ozimý (SSZ) a vévodí tak pořadí Nejlepších hráčů s průměrem 188, 33 a je držitelem i Nejvyššího pánského náhozu dne, hodnoty 207 bodů (o bodík méně měl Marek TichýDomácích). Nejvyšší dámský i celkově výkon však zaznamenala Veronika Petrželová z týmu korunních princů (spíše princezen) díky 211 bodům a je logicky a po zásluze i Nejlepší ženou díky průměru 170, 33. Všichni jmenovaní se posléze ještě dělí o primát Hráče Nejužitečnějšího, nadto ještě s párem Martin Páv (JIMATO) a Zdeněk Rydrych (Be Happy), když každý získal 5 bodů svému družstvu v duelech hráče versus hráč.

Druhý hrací den je na pořadu znovu v pondělí se startem v 19:15 a to za tři týdny 17. února.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice