Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Láďa Jirků skvěle potrénoval v Olomouci

« zpět na seznam

13.12.2023

Láďa Jirků skvěle potrénoval v Olomouci

neděli 10. prosince se s kalendářním turnajovým rokem rozloučil i ten s účastí nejvíce nevyzpytatelný a sice Strašnické proShop Dvojice na herně Xbowlingu Strašnice. Nejen, že se tím uzavřelo celoroční pořadí, ale život této turnajové série sčítaných dvojic minimálně v této podobě a pod tímto názvem. Od Nového roku a ročníku již budou hrány pod názvem Strašnické Iron Dvojice a dojde v nich k několika dílčím změnám, ať už termínově či propozičně. Vše je momentálně ještě bohužel díky mnoha nepředpokládaným komplikacím v řešení, ale včas bude vše oznámeno a zoficializováno.

Každopádně tento turnaj závěrečný prosincový navštívilo nakonec pouhých rovných deset nejvěrnějších párů, z nichž Martin Palas v premiérovém doprovodu svého bratra Michala odehrál pouze předehrávanou kvalifikaci z důvodu pobytu v čase turnajovém již v jiných nadmořských výších. Jan Štulc pro změnu byl nucen kvalifikaci odehrát bez svého spoluhráče, avšak díky modelu sčítaných dvojic a účasti měl i tak jistotu postupu minimálně do semifinále, kam postupuje dvanáctka nejlepších párů po kvalifikaci čili reálně nyní všechny zúčastněné. Na následné semifinále již jeho spoluhráč Ladislav Jirků z (ne)daleké Olomouce a dalšího výjimečně časového harmonogramu zcela nedodržujícího dostaveníčka Prestige ČBL po peripetiích dorazit stačil, a tak se pánové pustili do obhajoby svého premiérového listopadového vítězství při svém prvním startu na zdejším turnaji.

To se jim nakonec zcela přesvědčivě podařilo, když sice kvalifikační tři hry hráče odehrál jen Jan Štulc, semifinálové i finálové dvě, respektive čtyři dvojice již oba a zahráli součty 822 a 821 bodů. Druzí končí se 786 body teprve krátce spolu hrající Tomáš BrichJosef Hladíkem a bronzové pódiové umístění si výkonem 738 bodů ve finále vydobyla Lenka Blažková za laskavé asistence Miroslava Jiránka. Autorem Nejvyššího výkonu byl s 245 body kvalifikačnímiMartin Palas, Jan Štulc se stal Nejlepším hráčem, mužem Tomáš Bricha Lenka Blažková pak po zásluze ženou, jíž se tatáž událost ve stejný den poštěstila již podruhé, když v poledních hodinách se jí to podařilo na nejmenovaných BBO Dvojicích v rodném Chomutově.

Před semifinálovým pokračováním turnaje proběhlo klasickélosování finančního IRON BONUS SPECIALu a ačkoli byl obsah za posledních několik turnajů vícekrát rozebrán, svého majitele díky taženému číslu 179 našel i tentokráte a sice dokonce dva, takže třetinový podíl ve výši 370,- Kč si odnáší Luděk Hrnčíř (s Martinem Kleimanem) i Martin Klícha(spolu s Jakubem Novákem). Zbylá třetina je sumou úvodní turnaje následného, jímž je závěrečnýletošníturnajVojkovské Devítky pro změnu na herně Bowlingu Vojkov ve čtvrtek 14. prosince, kde se bude v součtu s účastí předpokládanou hrát o zhruba 1000,- Kč a kam jsou všichni srdečně zváni.

celoročním pořadí se o svůj celkový primát již nějaký pátek i neděli nemuseli obávat fantomové úvodníchměsícůMartin PalasDušanem Kovaříkem, když o jejich vítězství nebylo pochyb a jejich konečný bodový účet se zastavil při sedmi nejlepších účastech na 380 bodech. Stříbrní končí s rovnými 350 body Jakub NovákMartinem Klíchou a bronz patří Luďku HrnčířoviMartinem Kleimanem s body 309, čímž o pouhé dva do pozice bramborových odsunuli Pavla Vacka a Štěpánku Rejžkovou. Během celého roku se zde nakonec vystřídalo minimálně jednou účastí rovných 40 párů.

Oceněnítěch nejúspěšnějších proběhne na lednovémturnaji nové celoroční série, ať už v jakémkoli novém hávu a jak již bylo naznačeno, ještě nejsou vyloučeny určité změny, zatím však platí, že se bude poprvé hrát v neděli 14. ledna, kam je dokonce už i obsazovačka otevřena.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice