Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Leader žebříčku uzmul poslední ze skleněných kuželek

« zpět na seznam

1.1.2020

Leader žebříčku uzmul poslední ze skleněných kuželek

Když se sešel den se dnem a rok 2019 se nachýlil ke svému konci, poslední letošní střípek do mozaiky Xbowling Strašnické Devítky zapadl netradičně v pondělí 30. prosince jejím derniérovým turnajem. Na toto mezisváteční dostaveníčko bowlingových nadšenců našlo cestu 37 hráček a hráčů, někteří nemálo kroků blízko bydlících, jiných vážících cestu téměř celou republikou.

Ve zde obvyklé příjemné i skoro rodinné atmosféře, umocněnou doznívající pohodou Vánoční a přicházejícího veselí Novoročního, jsme od počátku byli svědky povětšinou výborných individuálních počinků. Již v první kvalifikační rundě proběhla strhující bitva o držitele prvního maximálního devítkového náhozu 300 mezi několika hráči, když pak tím nejšťastnějším se stal Ladislav Švec. Přes plejádu dalších vynikajících náhozů večera zůstal však po hříchu téměř nenapodoben, zadařilo se to pouze jednomu z dalších výrazných postav turnajové série, Lukáši Gurgulovi a to v bojích semifinálových.

Oproti hráčské „úmrtnosti“ listopadového bowlení, kdy sice kvalifikaci odehrálo hráčů jen o několik méně, ale pro semifinále samotné sehnat 28 přítomných bylo úkolem nadlidským, tentokrát z právoplatně postupujících svým výkonům nevěřili pouze Vítězslav Květenský, Filip Veselý a Zdeněk Fink a tak si dvě hry od nuly na součet s šancí postupu do závěrečného finále mohlo zahrát i duo jinak nepostupující a sice Hana Uhlířová Martinem Hamplem.

Těmi, kdo zahráli své úvodní čtyři hry naopak nejlépe a vyhnuli se nevyzpytatelnému soupeření semifinálovému ziskem postupu přímého, se stali Jaromír Makovec, Petr Pekár, David Klein a vítěz kvalifikace Ladislav Švec. Posledním, kdo po dalších vyrovnaných výsledcích získal možnost závěrečných dvou her letošního ročníku a porvat se o zbývající hlavní cenu alias skleněnou kuželku roku 2019, byl Miroslav Jiránek, díky součtu 396 bodů.

Jak bylo předesláno, v celém turnaji jsme přivítali několikero nových, staronových i či sporadicky navštěvujících tváří, z nichž některé i do finále doputovaly a ani tam se neztratili. Naopak asi za očekáváním zejména vlastním nakonec skončili kupříkladu nestor a nezmar, kvalifikační premiant Ladislav Švec (7. místo) i Lukáš Gurgul (místo bramborové), který i doplatil na směs negativních faktorů včele se zdravotním omezením či nevhodným a neetickým chováním některýchpřihlížejících.

Oproti tomu již před rozehráním závěrečných her bylo nad slunce jasné o dekorování Nejlepší ženy turnaje a sice Ivany Fojtíkové, neb do finálové osmnáctky proklouzla z účastnivších se dam jako jediná a v celkovém pořadí skončila dokonce na krásném a honorovaném 8. místě. Na stupních vítězů poté skončili před Lukášem Gurgulem (součet 501 bodů) v naprosto vyrovnaných soubojích bronzový Oldřich Janiga se sumářem 505 bodů jen díky nižšímu jednotlivému náhozu za Davidem Kleinem (243, 262 ku 269, 239). Vítězem se stal trochu symbolicky i vítěz celkového pořadí nejen samotné Strašnické Xbowling Devítky, ale zřejmě i celkového pořadí se se sesterskou hernou Žižkovskou, Josef Colon se součtem 509 bodů.

Všem děkujeme za účast nejen tohoto večera, ale po celý rok 2019 a věříme, že přízeň zachováte i dalším roce kalendářním s magickou kombinací 2020, kdy samotná Xbowling Strašnická Devítka startuje v úterý 21. ledna. A kdo by nechtěl ani po Silvestrovském veselí bowlingově strádat anebo jen toužil zdokonalit na dveře ťukající regionální Mistrovství ABL jednotlivců i družstev, je srdečně zván i na již tuto neděli 5. ledna, kdy je na programu oblíbený tréninkový turnaj Single Cup.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice