Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Leholumo A nejšťastnějším z nezapomětlivých

« zpět na seznam

29.1.2020

Leholumo A nejšťastnějším z nezapomětlivých

Jako druhá v pořadí odstartovala svou jarní pouť zápasy a soutěží 21. ročníku ABL na Strašnickém Xbowlingu místní 5. liga. Po dni předchozím, kdy navnaděni kompletním osazenstvem 4. ligy a vírou v lepší zítřky oproti podzimní sezóně, kde mnoho soutěží startovalo či dokonce dohrávalo s menším počtem týmů, než bylo původně přihlášeno i potvrzeno, opět nastal tvrdý návrat do reality. Ačkoli skupina má být klasicky sedmičlenná, na úvodní hrací den nedorazili BT 3B, kteří však ještě včas dali vědět o upřednostnění pobytu v nadmořských výškách, kde lze blíže doufat v příchod aspoň poprašku sněhu.

Oproti tomu Bus team C zřejmě sloužil cestujícím v prostředcích hromadné dopravy, když bohužel o své absenci či pracovních povinnostech ani přes telefonickou urgenci pořadatele neinformovali. 1. kolo tak byť včas, začalo ve velmi okleštěné týmové sestavě, když všechna družstva přítomná odehrála hned v premiérovém kole volný zápas proti BT 3 s jistotou snadného pětibodového zisku. Každým dalším kolem poté nějaký z týmů odehrál ještě druhý volný zápas ve stejném duchu se zmiňovaným Bus teamem C. Věřme, že obě nepřítomná družstva na druhé kolo již cestu naleznou, byť tentokrát ani bodovat nemohla, předvšemi je ještě velká porce čtyř hracích dní a potažmo mnoho bodů, takže se stát může cokoli a i z historie je známá realita, že ač se hráči připojili do soutěže později, dokázali zvítězit… Lepší zítřky doufejme nastanou v úterý 18. února v klasických 19:15, kdy je na pořadu dne 2. hrací den soutěže.

Utkání samotná, již ta vzájemná „plnohodnotná“, skýtala leckdy boje vyrovnané, zrovna tak byla i průběžná tabulka, byť lehce neobjektivní vlivem postupně probíhajícím duelům proti nepřítomnému Bus teamu C. Nakonec i díky nejstabilnějším výkonům všem lehce odskočili zatím bronzoví Jobani, kteří nastřádali 21 bodů. O bod vícestříbrný kolektiv Lama a po zásluze vede Leholumo A, které získalo bodů 25. Závěrečné kolo poskytlo asi podívanou nejhodnotnější, když družstvo Lama málem pokořilo náhozem 591 magickou týmovou hranici 600bodů, souboj jednotlivců okořenil téměř zápisem do Gold VIB Clubu Jiří Pažej (Lama), od čehož ho díky výkonu 241 bodů dělil jeden (ne)dohoz před strikem. Je zcela logicky i poprávu současně prozatím Nejlepším hráčem s průměrem rovných 172 bodů před Kristýnou Řádkovou (Jobani). Ta odehrála večer s průměrem 168, 33bodů a je tím i Nejlepší ženou. Vládne se ziskem 5 bodů i kategorii Hráče Nejužitečnějšího spolu s kvartetem Maruška Kořínková (Plynový koule), spoluhráčem Tomášem Sůvou, Janem Pšeničkou (Lama) a Adamem Tylichem (Leholumo A).

Váš Xbowling team – bowling Strašnice