Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Lukáš Gurgul dominuje i na Strašnické Xbowling Devítce

« zpět na seznam

21.11.2019

Lukáš Gurgul dominuje i na Strašnické Xbowling Devítce

Na předposlední Xbowling Strašnickou Devítku roku 2019 dorazilo na pondělní předehrávku (18. 11.) a zejména hlavní hrací den v úterý 19. listopadu solidních 34 hráček a hráčů. Vezmeme-li v potaz souběžně hrané jiné soutěže, kupříkladu derniérový hrací den prvoligové ABL o titul, jde o počet nadprůměrný. Jak bylo naznačeno, chybělo několikero ze stálých hostů oblíbeného turnaje, zejména hráčů BT Notaxo či The Big Lebowski, výrazně hovořících do nejvýznamnějších konečných pozic. Nic to však neubralo na zajímavosti, atraktivitě a zejména místní pohodě v podstatě dostaveníčka hráčů klanu víceméně rodinného.

 Taktéž jsme přivítali i několik úplně nových tváří, jimž se zadařilo různorodě, přesto věříme, že si svou účast užili a setkáme se znovu v měsících následných.

Přes tento fakt se na čele pořadí usadily veskrze postavy známé, nejlépe kvalifikací prošli a přímý postup do finále si vyzískali Lukáš Gurgul,Michal Drážný, Petr Vrba a i díky opravnému startu Bohumil Brázda. Všichni se zřekli práva možnosti zahrát si semifinále a tak jen počkali, jaké obsazení bude mít zbývající čtrnáctka postupujících. Někteří startující odešli domů předčasně z pocitu nedostatečných výkonů, jiní vzdálenosti bydliště a tak posléze pouze jediným z přítomných, kdo po selekci pořadí bohužel neměl to štěstí nakouknout alespoň do her semifinálových, byl na 34. místě umístěný Bohumil Jindřich. Oproti tomu dvě hry navíc si mohl zahrát i již domů chystající se Daniel Loněk, byť jeho 569 bodů z kvalifikace skutečně jindy stopkou jistojistě jest.

Po dvou odehraných semifinálových hrách na součet od nuly se odselektovala další čtrnáctka hráček a hráčů, když nejsmutnějším byl znovu Daniel Loněk, chopící se své nečekané šance, avšak závěrečné nevydařené framy jej zastavily na součtu 376 bodů a díky 378 bodům opačně naladěného Oldřicha Janigy mu tentokrát patřil primát 1. nepostupujícího na bojů finálových.

Finálové dvě hry, na celkový součet znovu od nuly, jak to zpravidla bývá, dlouho nikoho na vítězství nefavorizovaly, pomyslné průběžné pořadí se měnilo každým hodem či framem, aby se nakonec miska vah jako již poněkolikáté vychýlila na stranu Lukáše Gurgula. Vyrovnanými hrami 277 a 278 bodů vítězí a k mnoha skleněným ze sesterské Žižkovské herny získává druhou životní kuželku i z této Strašnické. Stříbrný končí držitel Nejvyššího náhozu turnaje hodnoty 297 bodů právě z finálového soupeření Martin Jindřich, jemuž 240 bodů druhou hrou a forma Lukáše vítězství nedopřálo. O 4 kuželky méně pak měl při součtu dvou her bronzový Jan Roth a o umístění na 4. respektive 5. místě rozhodoval při sumáři 481 bodů pouze vyšší jednotlivý nához a ten upřednostnil Davida Dvořáčka před Jaromírem Makovcem. Do honorované osmičky nejlepších se poté vtěsnali ještě do finále přímo postupující Petr Vrba a Michal Drážný spolu se sedmým Antonínem Matějkou.

Nejlepší ženou turnaje se stala po hříchu ve finále osamocená Vasilka Kučerová a držitelem Nejvyššího výkonu listopadového turnaje se stal, jak bylo zmíněno, Martin Jindřich, když tentokráte jsme nebyli svědky jediné maximální hry hodnoty 300.

Závěrečný klasický turnaj těsně před koncem roku, je na pořadu netradičně a pouzepondělí 30. 12. a tak znovu prosíme hráče stálé, občasné i nově příchozí, budou-li dopředu vědět o své absenci, aby včas kontaktovali pořadatele pro možnost startu hráčů jiných…

Váš Xbowling team – bowling Strašnice