Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Na Strašnické Popo Devítce padl rekordní jackpot

« zpět na seznam

12.10.2023

Na Strašnické Popo Devítce padl rekordní jackpot

úterý 10. října, tedy v magické datum, se odehrál na tentokrát hodně náročném mazacím modelu herny Strašnického Xbowlinguletošní jubilejní desátý turnaj celoroční sérieStrašnické Popo Devítky. Přes všechna úskalí podzimních virových absencí či souběžně hraných soutěží převážně ABL si cestu našlo 27 hráčů a hráček a tentokráte se vítězů našlo mezi všemi hned několikero.

Nepočítáme-li pořadatele a Jana Štulce, který se s podmínkami vyrovnal úplně nejlépe, hlavními hrdiny okamžiku byli svorně Jakub Nováki Tomáš Barták, když generátor náhodných čísel pro tento den a turnaj zvolil výherním číslem 169 a oba dokázali tohoto výkonu v kvalifikacidosáhnout, a tudíž se stali výherci finančního IRON BONUS SPECIALU, jehož výše v tu dobu činila 10 810,- Kč. Neb se losuje o dvoutřetinový podíl, na výhru připadlo 7200,- Kč a tu si pánové půlí, takže každý z nich si odnáší 3600,- Kč, což je výhra doposud nejen rekordní, ale hodně zajímavá. Zbylý obnos, tedy 3610,- Kč se převádí na turnaj následný jako výchozí částka a tím jest Devítka Vojkovská již ve čtvrtek 12. října na herně Říčanského Bowlingu Vojkov, takže tam se díky předpokládané účasti bude hrát o zhruba 4200,- Kč.

Turnaj samotný probíhal v klasickém konceptu čtyř kvalifikačních her na součet na vybrané dráze při prezentaci, po níž nejlepší kvarteto mělo zajištěn přímý postup do finále, jehož se tentokráte nikdo nevzdal. Opravdu šťastnými byli vítěz nejen bonusu, ale i kvalifikace a současně držitel Nejvyššího výkonu vůbec hodnoty 290 bodů Tomáš Barták, Petr Vrba, Josef Colon a nováček a překvapení turnaje Martin Boháč. V semifinále poté díky účasti odehráli vyjma Martin Palase, který na rozdíl od Jakuba Nováka díky souběžně hranému dni ABL na vyvrcholení turnaje dorazit nestihl, všichni startující další dvě hry od nuly na součet, nyní však podle pořadí kvalifikačního nasazeni na dráhy sestupně. Nejlepší čtrnáctka pak doplnila přímo postupující do závěrečného finále. Tím prvním oceněným nepostupujícím, pro nějž pouť říjnovým bowlingovým večerem skončila, byl jeden z favoritů i celkového ročního žebříčkuMartin Jindřich.

Pro finále si hráči tradičně dráhy dle pořadí semifinálového volí a hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, a to po třech na jedné dráze. Nejvíce trpělivosti i umu předvedl nakonec Jan Štulc, jemuž k triumfu stačil součet 496 bodů a o 64 bodů pokořil stříbrného Miroslava Jiránka. Bronz pak připadl Josefu Hladíkovi za součet 420 bodů. Nejlepší ženou se stala Kateřina Šponerová a do hodnocené osmičky se vtěsnali sestupně ještě Martin Boháč, Pavel Vacek, Josef Colon, David Dvořáček i Jiří KotjužanskýCelkové pořadí je také hodně zajímavé a po desátém turnaji, kdy stálým účastníkům byl odepisován již třetí nejméně úspěšný počin roku, se na čelo propracoval Jakub Novák s 318 body, ovšem o pouhý bod méně mají v součtu Dušan Kovařík, Josef Colon i Martin Jindřich.  Předposlední letošní turnaj je naplánován na 21. listopadu a bude s jedním překvapením pro všechny příchozí, takže se opět mají všichni na co těšit….

Váš Xbowling team – bowling Strašnice