Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Neskutečné drama na Strašnické Devítce

« zpět na seznam

19.1.2022

Neskutečné drama na Strašnické Devítce

V úterý18. ledna proběhla letošní premiéra Strašnické Xbowling Devítky. Doufejme, že ačkoli epidemiologická situace není a ještě nějakou dobu bohužel nebude podobným aktivitám příliš nakloněna, přesto se již nejen tento ročník odehraje kompletní. Na tentokráte zejména v kvalifikaci velice náročný až záludný místní Hause mazací model si přes několikero omluvenek či nepříchodů cestu našlo sympatických 26 hráček a hráčů, kterým patří díky za účast a věřme, že nejen s nimi se sejdeme na turnajích následných, nejblíže 15. února, kdy je na programu další turnaj celoroční série. Pořadí se závěrem roku bude vyhlašovat samostatně pro hernu Strašnickou, jakož spadajíc do Devítkového XbowlingMasters, spolusDevítkou Žižkovskou a nově i Proseckou.

Každý z účastníků odehrál v kvalifikaci4 hry na předem zvolené dráze na součet, jenž určil pořadí pro nasazení dosemifinále. První čtyři v pořadí postupovali přímo do finále a ani jeden z nich se svého práva nezřekl. Těmi nejlepšími byli vítěz kvalifikace a současně, jaks de později ukázalo, i držitel Nejvyššího výkonu turnaje hodnoty 298 bodů Michal Beneš, Filip Jiránek, Josef Colon a Petr Vrba. Podle umístění z kvalifikace nejprve své dvě semifinálové hry od nuly na součet odehráli borci umístění od pátého po šestnácté místo, aby pak nastoupila desítka těch méně úspěšných, kteří taktéž absolvovali dvě hry na součet.

Do semifinále tedy, jak je vidno, postoupili všichni turnaje zúčastnění, aby první a jediná selekce nastala právě zde. Do finále postoupila čtrnáctka v semifinále nejúspěšnějších, osmička těch méně již se finálových bojů mohli účastnit pouze v rolích diváků. Tlačenici o poslední postupové místopro sebe rozhodl součtem 380 bodů David Dvořáček, oproti tomu 379 bodů nestačilo Bohumilu Jindřichovi ani Václavu Janečkovi.

Finálesamotné se hrálo znovu od nulyna součet dvou her, když podle umístění v semifinále si sestupně všichni vybrali nejvhodnější dráhu a zde se již rozhodovalo o celkovém vítězi. Jak se ukázalo posléze, těsný postup nakopl Davida Dvořáčka a nebýt kolapsu posledních hodů, mohl pomýšlet na podstatně vyšší umístění. Naopak pech svého tatínka mírou vrchovatou pomstil Martin Jindřich, který finále zahájil skvěle a svou výkonnost si držel a když postupně šance na celkový triumf zhasínala všem adeptům a dokonce i nestor a ve velké fazoně turnaj absolvující Josef Colon závěrečným svým hodem nechal na pin decku split v podobě tří kuželek, Martin si dovolil luxus svým derniérovým hodem zahrát split zrovna tak, avšak pouze se dvěma zbývajícími kuželkami. A právě tato jediná kuželka rozhodla o celkovém vítězi lednové skleněné kuželky (pro Martina Jindřicha premiérová kariérní) v poměru 525 ku 524 bodům.

Bronzovýskončil Marek Navrátil485 body a do hodnocené osmičky poté pronikli ještě sestupně Filip Jiránek,PetrOndrejec, David Dvořáček, Bohumil Brázda a MartinPalas.Nejlepšíženou turnaje se ze dvou ve finále startujících stalaKrystýnaJanočková, umístěná celkově na konečném 12. místě.

Všem děkujeme za přízeň i účast a při únorovém pokračování na viděnou. Obsazovačka je již aktivní a aktualizována. Všechny ještě srdečně zveme na ProseckouXbowling Devítku, jež se koná přesně za týden, tedy v úterý 25. ledna a jež je hrána po úspěšné premiéře pro muže dohazovaným způsobem. I tam je taktéž obsazovačka aktivní.

Váš Xbowling team - bowling Strašnice