Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Nováčci vítězí a Pavel Vacek je o 4930,- Kč bohatší

« zpět na seznam

30.11.2023

Nováčci vítězí a Pavel Vacek je o 4930,- Kč bohatší

neděli 26. listopadu se odehrál na herně Xbowlingu Strašnice letošní předposlední turnaj z celoroční série Strašnických ProShop dvojic. Tentokrát jedenáct párů si přišlo zahrát zde hrané sčítané dvojice, kdy hráči hrají v páru na téže dráze a výkonem dvojice je součet obou dvou. Obsazení jednotlivých dvojiček doznalo asi nejvýraznějších změn, když pouze kvartet hrál v původním a klasickém složení, ostatní své spoluhráče měnili, a dokonce trio se zde zúčastnilo premiérově a v turnaji zanechalo nesmazatelnou stopu.

Díky počtu startujících dvojic každá odehrála svých šest kvalifikačních her a nadto i čtvero semifinálových, kam byly nasazeny podle kvalifikačního pořadí, když nejdříve hráli ti lepší, poté méně úspěšnější. Do závěrečných čtyřech her finálových poté postoupila již jen klasická šestice v semifinále nejúspěšnějších a ti si podle jeho pořadí dráhy vybírali a odehráli závěrečné čtyři hry od nuly na součet, jako vždy bez jakýchkoli pomocných handicapů. Ve finále nejlepšími se ukázali Jan Štulc a Ladislav Jirků, kteří tento turnaj navštívili poprvé, když jejich výkon se zastavil na vlas i kuželku přesně na 800 bodech a nechali za sebou i minulý měsíc stříbrné JakubaNovákaMartinem Klíchou, kteří na ně ztratili propastných 620 bodů. Bronz pak bral jeden z nově složených párů Tomáš BrichJosefem Hladíkem. Oceněna byla celá finálová osmička, cenou útěchy coby prvními nepostupujícími do finále další z elévů Marie Hladíková a Lucie Pospíšilová, hráčem Nejlepším se stal Ladislav Jirků, mužem Martin Palas a ženou Kateřina Šponerová.

Velký aplaus sklidil a šťastným se stal Pavel Vacek, který v kvalifikaci zahrál hru hodnoty 147 bodů, a právě ta byla vylosovaným výherním číslem finančního IRON BONUS SPECIALU a ačkoli se hraje vždy o dvoutřetinový podíl celé částky, výherce si odnáší sympatických4930,- Kč. Na turnaj následný, jímž je ve čtvrtek 30. listopadu na herně Bowlingu Vojkov Vojkovská Devítka, se převádí zbývajícítřetina sumy a sice 2470,- Kč a s předpokládanou účastí se tam tak bude losovat o přibližně 3100,- Kč.

Závěrečný turnajceloroční série, tedyprosincový se odehraje v neděli 10. 12. a bude posledním i podle zavedených propozic, od roku 2024 dozná menších či větších úprav a věřme, že k dobru věci i vyšší zajímavosti turnaje samotného i hráčskému zájmu.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice