Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Oba týmy Vinařů v čele neúplné 6. ligy Xbowlingu Strašnice

« zpět na seznam

5.2.2020

Oba týmy Vinařů v čele neúplné 6. ligy Xbowlingu Strašnice

Svůj úvodní hrací den21. ročníku ABL na Strašnickém Xbowlinguodehrála v pondělí 3. února již i místní 5. liga. Sice tentokrát cestou lehce trnitější, neboť i technika, zrovna jako lidé obou pohlaví, má někdy své dny a tak, ačkoli nastoupilo všech sedm účastnivších se družstev, program bylo nutné lehce zredukovat. Po odehrání dvou úvodních kol odpočívala prvnídráha a tak duely zde hrané proti dráze druhé obě mužstva postupně odehrála pouze na té sudé. Díky tomu zůstalo neodehráno jedno kompletní hrací kolo, jež se předehraje před startem samotného druhého hracího dne. Nutno poděkovat všem za schovívavost a pochopení, když hráčky i hráči fakt vzali bez námitek a zdárně přispěli k bezproblémovému běhu hracího dne samotného.

Tato liga má zvláštnost v podobě účasti dvou mateřských týmů jednoho klubu a sice Vinaři de Strašnice A i B. V nějakých údajně profesionálnícha vlastně i „pralesních“ soutěžích nejmenovaných sportů by to budilo podezření jistého, když ne korupčního, tak aspoň „kamarádského“ přístupu, avšak nikoli zde. Vzájemný duel v podobě derby se odehrál hned v úvodním kole, kde lehký náskok získal A tým a usadil se na čele tabulky. Tam se udržel se střídavými pouze mírnými poklesy až do kola závěrečného, kde byl předstižen Smajlíky a vlastním „B“ mužstvem. Dlužno však dodat, že deficitstříbrného i bronzového na leadery soutěže je pouze dvoubodový, nadto Vinaři de StrašniceB mají jako jediní odehráno všech šest právoplatných utkání hracího dne.

Zřejmé tak je, že tabulka nejen koly následnými, ale pouhopouhou dohrávkou kola prvního, dozná jistých změn. Každopádně skokany závěru večera se nenápadně pasovali Smajlíci, když jsou aktuálně stříbrní se 17 body o lepší skóre před Vinaři de Strašnice A. Trošku s odstupem jsou od klidného středu tabulky Akta X ze Strašnic (7, 5 bodu) a Tygers (bodů 6), avšak porce 25 ještě neodehraných jarních konfrontací může prozatím kohokoli nechat chladným v tomto případě i myšlenkám potenciálního sestupu do ligy nižší.

Nejvyššího náhozu večera 215 bodů jsme byli svědky u Tomáše Svobody (Smajlíci), což mu dopomohlo i k průběžnému primátu Nejlepšího hráče a průměru rovných 174. Nejlepší ženou se může prsit jeho jmenovkyně Patricie (Tygers) se 156, 20 a hráči Nejužitečnějšími jsou s 5 body aktuálně týmoví spoluhráči Vinařů de Strašnice BJiří Jíša a Karel Turek.

Dohrávka prvního kola a kompletní program druhého je na pořadu znovu v pondělí, tentokrát výjimečně již v 18:30 za 3 týdny, tedy 23. února.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice