Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

One Man Show Dušana Kovařík na Novoroční Strašnické Devítce

« zpět na seznam

9.1.2024

One Man Show Dušana Kovařík na Novoroční Strašnické Devítce

Netradičně ve středu 3. ledna se odehrál závěrečný turnaj celoroční série sezóny roku 2023 Strašnické Popo Devítky na herně Xbowlingu Strašnice. Nejen, že turnaj v předvánočním období ustoupil termínově firemním a jiným večírkům, byl posunut na středeční termín. Cestu si v tomto nezvyklém dni našla na hernu nakonec rovná osmadvacítka hráček a hráčů, což znamenalo, že se přesně naplnila kvóta pro kvartetpřímo postupujících (Dušan Kovařík, Martin Palas, Michal Havelka a Jan Štulc) do finále a čtyřiadvacítka těch, co o účást tamtéž musela své síly a um porovnat ve dvou hrách semifinálových. Po čtyřech hrách kvalifikačních, obvyklým klasickým nedohazovaným devítkovým způsobem, tak ještě k domovu zamířit nemusel vůbec nikdo.

Již v úvodní kvalifikační rundě nastavil laťku výkonů nedostižně na baráž družstev ABL v mezidobí před finále pospíchajícíDušan Kovařík, který se jako jediný přenesl do čtyřciferného součtu a stal se oceněným vítězem kvalifikace s 1091 body. Ze semifinále byl posledním postupujícím nováček turnaje Pavel Vrtiška, avšak neb odehrál první ze dvou semifinálových rund a svému případnému postupu mezi čtrnáctkou semifinalistů nevěřil, hernu opustil zbytečně brzy, a tak se dostalo ještě na dalšího v pořadí, jíž byla původně první nepostupující Lenka Blažková. Cena útěchy za tuto nejvíce smutnou pozici tak nakonec získal Zdeněk Kučera.

Ve finále si postoupivší jako obvykle oproti nasazení na dráhy v semifinále své vybírají a v nastoleném trendu pokračoval Dušan Kovařík, který zahrál 280 a 245 bodů, a to mu stačilo i k celkovému triumfu a vlastnictvíposlední skleněné Strašnické kuželky roku 2023. Stříbrný končí Jakub Novák se součtem 517 bodů, když Martin Palas na místě bronzovém měl o jednu kuželku méně a rovněž čtvrtý Štěpán Blaška ztrácel další pouhou jedinou. Oceněni byli ještě Jaromír Makovec, Miroslav Jiránek, Michal Havelka i Libor Tyl. Nejlepší ženou se stala lepší ze dvou finálových účastnic a sice Miloslava Suchánková.

celoročním pořadí tak je již nad slunce jasné, že ve vyrovnaném pořadí po započtení sedmi nejlepších účastí se králem Strašnické Devítky pro rok 2023 stal právě vítěz posledního dostaveníčka Dušan Kovařík s 335 body před Janem Štulcem s 332 body a bronz bere za 328 bodů Jakub Novák. Na následném úvodním turnaji nové sezóny, s částečně upravenými propozicemi i herním systémem, jakož i názvem, nyní se nazývající Strašnická Iron Devítka, již opět tradičně v termínu úterním a sice 16. ledna, kam je již nová obsazovačka otevřena, proběhne i ocenění těch nejúspěšnějších loňského celoročního pořadí.

Dlužno dodat, že kromě obvyklých bonusových sušenek a energetických nápojů i sladkého občerstvení pro každého z hráčů byllosován byl i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl na hodnotě 1970,- Kč, avšak ač výkony některých nebyly taženému číslu příliš vzdálené, rovných výherních 91 bodů nezahrál nikdo a tak byl celý obnos přesunut na turnaj následný, jímž byla hned druhý den na sesterské herně Xbowlingu Prosek Duo pro změnuDerniérová Prosecká PopoDUOjka, poslední turnaj dohrávaný roku 2023 a patřící do měsíce prosince, byť hraného v lednu.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice