Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Pavel Vacek se dočkal premiérové skleněné kuželky

« zpět na seznam

17.2.2023

Pavel Vacek se dočkal premiérové skleněné kuželky

V úterý 14. února se odehrála druhá letošní Strašnická Popo Devítka za účasti 26 hráček a hráčů. Klasicky všichni v kvalifikaci měli čtyři hry, aby poté podle pořadí díky účasti pouze dva nejlepší měli zajištěný přímý postup do finále a těmi se stali Jakub NovákMartinem Palasem.

Poté po mazací pauze všichni ostatní měli před sebou dvě hry semifinálové od nuly na součet a po dvou dvanáctkách hráčů, nasazovaných dle dosaženého pořadí nejúspěšnějších šestnáct do finále postoupilo rovněž. Tím, komu se to ještě podařilo, byla s 349 body Hana Uhlířová, oproti tomu Štěpánce Rejžkové 347 bodů již bohužel nestačilo. Odnesla si tak alespoň cenu útěchy. Zrovna tak, jako obligátně každý, komu se během celého turnaje podařilo docílit jakýchkoli pěti striků v řadě, tak měl nárok na sušenku. S úspěchem je letos poprvé zavedený bonus v podobě vložené zelené kuželky mezi ostatní, kdy při její postavení na pozici první kuželky a následném shození striku čistého, odměna v podobě energetického nápoje.

Pro finále si dráhy již hráči podle pořadí semifinále vybírají a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet. Výkony na závěr večera gradovaly, avšak únorová Devítka po hříchu nebyla svědkem žádného maximálního počinu, byť devítkových 300 bodů, nejblíže byl ve finále s 298 body Pavel Vacek, čímž se stal hodnoceným autorem Nejvyššího výkonu. A co je nejdůležitější, v součtu s následnou hrou 231 bodů se jako jediný dostal přes hranici 500 bodů a s finálovými 529 body vítězí, čímž si odnáší svou premiérovou skleněnou kuželku nejen z herny StrašnickéhoXbowlingu. Stříbrnýkončí s výkonem 290 bodů v téže kategorii dlouho vedoucí Jakub Novák a bronz připadl nestoru Josefu Colonovi. Nejlepší ženou se stala celkově osmá Katarína Štěfániková a do hodnocené osmičky proklouzli ještě Michal Havelka, Martin Jindřich, Dušan Kovařík i Antonín Platoš.

Úsměvnou kuriozitou bylo obsazení druhé semifinálové rundy, kdy zúčastnivší se odehráli kvalifikaci tak, aby poté na drahách lichým hráli pouze pánové, kdežto suché patřily kompletně dámám… V pořadí třetí Strašnická Popo Devítka je na programu přesně za měsíc, tedy 14. března a obsazovačka je již otevřena, takže se se všemi budeme těšit na viděnou.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice