Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Restart Strašnické Xbowling Devítky po koronavirových při prázdninách letních

« zpět na seznam

22.7.2020

Restart Strašnické Xbowling Devítky po koronavirových při prázdninách letních

Po čtyřměsíčních nedobrovolných prázdninách přišlo o legitimních letních znovu rozjet sérii Xbowling Strašnické Devítky v úterý 22. července, s tradiční pondělní předehrávkou července 21., počtem i povahou sympatických 32 hráček a hráčů. Z ostřílených matadorů a inventáře herny i turnaje chyběl snad jen všudypřítomný premiant nejen loňského celkového pořadí Josef Colon. Ostatní, zejména Ti prahnoucí po nejvyšších pozicích celkového ročního pořadí nejen místního klání, ale i společného pořadí se sesterskobratrskou hernou Žižkovského Xbowlingu alias Devítkového Masters, se této sporadické situace snažili využít.

Na poslední chvíli dorazil i další z výrazných tváří Ladislav Švec v očekávání zisku maxima bodů. Kvalifikaci zahrál s pěkným součtem 4 her 1065 bodů, poslední hrou dokonce hodnoty 300 bodů. Avšak stačilo to pouze na stříbrnou pozici po kvalifikaci, stejně tak druhý byl jeho maximální nához, neboť v obou případech musel vzhlížet k zádům Dušana Kovaříka, téměř zjevení Devítkových bowlení Xbowlingovských heren, který jako první čistou hru zahrál a kvalifikaci opanoval s neskutečným součtem 1118 bodů a průměrem 279, 50 bodů. Oba jmenovaní zákonitě měli zaručenou přímou účast ve finále turnaje, kvarteto přímo postupujících poté ještě doplnili stále se zlepšující Martin Jindřich a další z favoritů, Lukáš Gurgul.

Díky účasti 32 příchozích při postupu 28 hráček a hráčů do semifinále smutní odcházeli po kvalifikaci na součet čtyřech her pouze čtyři zúčastnění, lépe řečeno trio, neboť postupující Petr Žalud, hrající již v pondělní předehrávce, svým výkonům nevěřil a na semifinále nedorazil. Zachránil tak možná rodinnou náladu u Kučerových, neboť po úvodu patřilo Zdenkovi poslední postupové 28. místo, kdežto Vasilka byla tou smutnou první nepostupující na místě 29..

Své nečekané šance se však chopila s buldočí zarputilostí a nejen, že proplula jako nůž máslem semifinálem, ale v závěrečných dvou finálových hrách sice obsadila pro někoho smolné 13. místo, byla však dekorována Nejlepší ženou, když se součtem 418 bodů o 3 kuželky přeskočila druhou ženu ve finále a sice Evu Rybovou.

Finále samotné, kam kvarteto přímo postupujících opravdu po nezřeknutí se svého práva postoupilo kompletní, se jako vždy účastnila osmnáctka těch nejlepších či nejšťastnějších a dvě hry znovu od nuly určili celkového vítěze. Jak již to bývá, pořadí se přibývajícími framy měnilo jako na houpačce a taktéž akcie jednotlivých hráčů. Nakonec přímo postupující favorité na svém kreditu lehce ztratili, byť stupínek bronzový při součtu 484 bodů Martina Jindřicha a stříbrných 491 bodů premianta červencové Xbowling Devítky Žižkovské Dušana Kovaříka není vůbec špatných. Všem však nenápadně, ale o to přesvědčivěji unikl Jaromír Makovec, který hrami 265 a 298 bodů dosáhl celkově 563 bodů a zcela po zásluze tak vítězí.

Honorovanou osmičku ještě doplňují Petr Vrba, Ladislav Švec, Marek Navrátil, Stanislav Ozimý a Miroslav Jiránek. Zejména pro naději Českého bowlingu ještě juniorskou v podobě Marka Navrátila to byl úspěch velký a nečekaný. A kupodivu ani Petr Vrba si na své umístění nestěžoval…

Všem děkujeme za účast po dlouhé bowlingové pauze, jakož přes výrazně teplý letní večera zveme všechny na další, srpnové pokračování při pondělní předehrávce 17. srpna s hlavním hracím dnem alias úterým srpna 18.. Tentokrát již na obtížnějším mazáním držitelům excentrických koulí oproti nynějšímu oddechovému Hause mazání. Taktéž připomínáme i možnost návštěvy herny Strašnické či Žižkovské na již probíhajícím oblíbeném tréninkovém celoprázdninovém turnaji s bonusovým měšcem vysokých výher, Summer Cup 2020.

Váš Xbowling team - bowling Strašnice