Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Single Cup odstartoval Nový soutěžní rok Xbowlingu Strašnice

« zpět na seznam

7.1.2020

Single Cup odstartoval Nový soutěžní rok Xbowlingu Strašnice

První neděli 5. ledna Nového roku 2020 měl svůj premiérový hrací den na Xbowlingu Strašnicejako první z turnajů ten nejvíce tréninkově zaměřený a sice Single Cup. Potkávají se zde ve společném pořadí jak ženy, tak muži, s drobnou dámskou výhodou v podobě pomocného handicupu dle zvyklostí ČBA, kdy k výkonům samotným je připočítáváno dalších 10 bodů.

Z maximálního možného počtu dvanácti účastivších se bylo tentokrát přihlášeno rovných 10 hráček a hráčů, ale nakonec si cestičku na hernu našlo pouze okteto bojovníků a tak oproti zvyklostem, kdy 6 her si každý odehraje postupně na všech místních drahách po jedné, tentokráte se hrálo pouze na čtyřech a takbylo důležité vybrat si správnou dráhu, zejména pro ty, kteří mají nějakou z nich oblíbenou více jak jinou. Na dvou z nich totiž všichni díky pravidelnému posunu hráli dvakrát.

Od počátku se na čele průběžné tabulky usadil silný tandem David Dvořáček se Stanislavem Ozimým, aby nakonec v tomto pořadí i svou soutěžní pouť zakončili. David vítězí s přehledem a výrazným náskokem, podtrženým pěkným průměrem 180, 20 a celkem 1081 body. Standa si svou pozici poté již jen hlídal, aby se nakonec o 11 bodů (1034 versus 1023) ubránil výrazně finišujícímu Václavu Koubovi. Ten tak předstihl ještě před poslední hrou bronzovou Martu Völfelovou. Ta nakonec neodolala v dámském souboji ani tlaku Marušky Kořínkové a končí pátá. O místě šestém pro Milana Černého poté při shodě kulatých 950 bodů rozhodlo, že na rozdíl od Evičky Rybové tohoto počinku dosáhl nemajíc dámského bodového přilepšení…

Všem děkujeme za prima ponovoroční večer a budeme se těšit jak s nimi, tak dalšími potenciálními soukmenovci na dalším pokračování tradičního nedělního večerního bowlení klasicky s úderem dvacáté hodiny 9. února.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice