Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Strašnická Devítka premiérově pro Jiřího Kašpara

« zpět na seznam

16.2.2022

Strašnická Devítka premiérově pro Jiřího Kašpara

Klasickéúterýa sice 15. únorabylo tentokráte hracím dnemStrašnické XbowlingDevítkya to již jejího únorového pokračování. Po kolizi se souběžně hraným ABL několika stabilních účastnivších se, ovšem hlavně obligátním (bohužel) rušení přihlášení na poslední chvíli či nepříchodu vůbec, což u několika hráčů je již do nebe volající, si cestu na hernu našlo 26 hráček a hráčůa ti nelitovali, když obvyklou pohodovou a příjemnou náladu doplnily již opět skvěle připravené dráhy a tak si večer všichnidosytosti užili. Nad to, že díky zmiňované účasti si každý z účastníků odehrál v kvalifikaci4 hry na předem zvolené dráze na součet, jenž určil pořadí pro nasazení dosemifinále. Odečteme-li první čtyřipřímo postupující do finále, ostatní si zahráli i semifinále, neboť po kvalifikaci turnaj nekončil pro nikoho, když tak by se vešli ještě další dva hráči, kdyby bývali byli dorazili…

Z přímo postupujících se nikdo svého práva sledovat semifinále pouze coby divák, nezřekl, pouze Jiří Kašpar asistoval benjamínce turnaje Markétě Švancarové tréninkově na dráze, aby ta své dvě hry nehrála sama.Kromě něj si již vyřazovací boje odřekli vítěz kvalifikaceJosef Colon, minulý turnajový premiantMartin Jindřich aJiříKotjužanský. Ten v kvalifikaci zahrál hru marně atakující maximální hranici hodnoty 296 bodů a jak se později ukázalo, stačilo mu to na zisk trofeje za Nejvyšší výkon turnaje.

Do finálek nim postoupila čtrnáctka v semifinále nejúspěšnějších a stejně jako při lednovém turnaji, zde již pro osmičku méně úspěšných turnaj končil. Posledním šťastným postupujícím se tak stal Karel Turek se součtem340 bodů, oproti tomu 335 bodů nestačilo Bohumilu Jindřichovi ani 333 bodůDanielu Loňkovii Krystýně Janočkové.

Finále se hrálo znovu od nulyna součet dvou her, když podle umístění v semifinále si sestupně všichni vybrali nejvhodnější dráhu a zde se již rozhodovalo o celkovém vítězi. Jak to bývá obvyklé, procentuální šance těch nejlepších se měnily jako na houpačce každým následným hodem i framem a postupně uvadaly cíle největších favoritů. Oproti tomu nenápadně hrající semifinálový sparingpartner a jeden z elévů turnaje Jiří Kašpar všem vypálil rybník a hry 220242 body mu bohatě stačily navítězství a tedy pro něho premiérový zisk jakékoli skleněné kuželky. Stříbrnýkončí dle jeho zvyku cimrmanovsky věčně druhý David Dvořáček se součtem 456 bodů, což ovšem pro něho jest vlastně vítězstvím, když na vlas stejně měl i bronzový Josef Colon, avšak nižší jednotlivý výkon. Do oceněné osmičky poté pronikli ještě sestupně Josef Trojan,minulý vítěz MartinJindřich, Zdeněk Kučera,Michal Havelka a Karel Samek.Nejlepšíženou turnaje se ze dvou ve finále startujících stalaMiloslava Suchánková, umístěná těsně v TOP 10 celkového pořadí.

Obsazovačkana březnový turnaj je již aktivnía koná se na den přesně za měsíc, tedy 15. března v nezměněných časech kvalifikací, kde se budeme těšit opět na shledanou.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice