Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Strašnická Iron DUOjkaodstartovala v komorním prostředí

« zpět na seznam

28.1.2024

Strašnická Iron DUOjkaodstartovala v komorním prostředí

Ve středu 24. ledna se na herně XbowlinguStrašnice odehrál úvodníletošníturnaj celoroční, nově vzniklé série a sice Strašnické Iron DUOjky. Vznikla v podstatě sloučením loňské ProseckéPopoDUOjky se Strašnickými ProShop Dvojicemi. Právě Prosecké byly inspirací vzniku tohoto nového turnaje, když chtě nechtě musely vzít za vděk nuceným místnímazylem. Hracím dnem byla oproti Střížovskému úterý, respektive Strašnické neděli i pro minimalizaci kolizí s jinými současně hranými turnaji, a to dokonce i dvojic zvolena středa.

Z mapy turnajových sérií tak pro letošní ročník minimálně zmizely dvojicesčítané a hraje se zde systémem Baker, ovšem nově tak, že spoluhráči jakéhokoli složení hrají jako jeden hráč a střídají se po každém hodu. V kvalifikaci se odehraje šest her bez jakéhokoli pomocného handicapu na jedné, při prezentaci zvolené dráze a vžfdy na začátku nové si pár může, ale nemusí pořadí prohodit. Dvanáct nejlepších dvojic poté postupuje do následného semifinále, kde podle kvalifikačního pořadí jsou nasazeni na dráhy a odehrají další čtyři hry od nuly na součet, aby se posléze vykrystalizovala závěrečná finálová devítka.

Zde se hraje znovu na součet čtyřech her od nuly, ale již americkým způsobem, a to ve třech dvojicích na páru drah dle vlastního výběru postoupivších. Asi i protože Strašnická herna Xbowlingu z důvodů různých zase tolik ke sportovnímu bowlingu přes zlepšení podmínek i lepší mazačce neláká, na lednový turnaj dorazilo nakonec pouze osm párů, což je pod kritickým minimem pro uskutečnitelnost samotnou, přesto proběhl a alespoň si všichni do sytosti zahráli a na herně panovala perfektní nálada i atmosféra. Všichni tak odehráli hry kvalifikační, semifinálové a dokonce finálové.

Zde se nakonec podařilo udržet laťku v pořadí Jakubu ŠarišskémuOndřejem Kvasničkou, když kvalifikací propluli s rekordním součtem 1272 bodů, a i ve finále z počátku dominovali. Byť se nevyvarovali slabší koncovky, získali ocenění nejen za premianty kvalifikace, autorství Nejvyššího výkonu, když v kvalifikaci i semifinále zahráli dvakrát shodně 267 bodů, ale i díky nezištné pomoci Luďka Hrnčíře zvítězili i v turnaji samotném. Celý večer odehráli s průměrem 206, 8 bodu, což je výkon skutečně brilantní. Stříbrní končí ve finále skvělí, avšak pouhé tři kuželky strádající na vítězství Luděk HrnčířMartinem Kleimanem a bronzovépódiové umístění rádi brali Martin Palas a Michal Havelka. Odměněna byla celá finálová osmička, takže skutečně tentokrát všichni.

Během večera se losoval i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, kde bylo výherní částkou 1990,- Kč, avšak taženému číslu 34 bodů se kupodivu nikdo ani nepřiblížil. Bonus je tak přesunut na turnaj následný a sice hned na druhý den 25. lednana hernu pro změnu Říčanského Bowlingu Vojkov a rovněž letos startující přejmenovanéŘíčanské Iron Desítky, turnaje kategorie B.

Současně proběhlo i vyhlašování celoročních výsledků a odměňování těch nejlepších, a to rovnou vždy TOP 10 obou loňských sérií Dvojic, tedy jak Strašnické, tak Prosecké. Strašnickým ProShop Dvojicím vévodili Dušan KovaříkMartinem Palasem před páry Jakub Novák&Martin Klícha, respektive Martin Kleiman a Luděk Hrnčíř, na Prosecké PopoDUOjce hráli prim Václav KváčaLukášem Jelínkem před dvojicí Dušan Kovařík a Martin Palas a třetískončili Jakub ŠarišskýOndřejem Kvasničkou. Vítězné páry si pak mimo věcných cen odnesli i putovní poháry a 1500,- Kč, stříbrným náleželo 900,- Kč a bronzovým 600,- Kč. Všem děkujeme za účast v roce minulém i na současném turnaji a otevřena je již obsazovačka na turnaj následný, jenž se koná již ve středu 7. února a kam jsou všichni srdečně zváni.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice