Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Strašnické ProShop dvojice znovu patří Martinu Palasovi s Dušanem Kovaříkem

« zpět na seznam

21.2.2023

Strašnické ProShop dvojice znovu patří Martinu Palasovi s Dušanem Kovaříkem

V neděli 19. února proběhly komorně laděné, druhé letošní Strašnické ProShop dvojice. Nic to však neubralo na pohodové atmosféře i náladě příchozích a při hře samotné se bylo na co dívat. Díky účasti osmi párů všichni odehráli nejen kvalifikaci, ale i semifinále a až poté se vyselektovala finálová šestice nejlepších.

Dvojice se hrají jako sčítané, bez jakýchkoli pomocných handicupů a kvalifikace čítá tři hry každého hráče, šest tedy v součtu dvojice. Nejvíce se zadařilo obhájcům lednového vítězství Martinu Palasovi s Dušanem Kovaříkem, když jejich společný průměr byl 206, 45 bodů. Podle pořadí lepší kvarteto odehrálo své semifinále jako první, pak přišla na řadu druhá polovina startovního pole. Zde se stále zlepšující Jakub Novák zlepšil natolik, že zahrál svůj osobní i současně turnajový Nejvyšší výkon a sice 280 bodů, za což byl později po zásluze oceněn. V součtu dvou her obou spoluhráčů to však na dominantní vítěze kvalifikace stejně, byť jen těsně, nestačilo.

Pro finále si hráči již na rozdíl od semifinále, kde jsou nasazováni podle pořadí, dráhy vybírají a odehrají závěrečné dvě hry hráče, tedy čtyři dvojice. Martin Palas a Dušan Kovařík udrželi vyrovnanost při vysokém standartu, a tak součtem 731 bodů zvítězili a obhájili tak prvenství z turnaje lednového. Jakub Novák s Martinem Klíchou byli se 717 body stříbrní a místo třetí patří stejně jako minulého měsíce páru Radovan Šimůnek a Petr ŽaludDušan Kovařík poté získal cenu jako Nejlepší muž turnaje, Štěpánka Rejžková coby ženaDavid a Marek Liškovi si při neúčasti ve finále odnesli alespoň cenu útěchy jako první nepostupující dvojice.

Všem díky za účast a budeme se těšit na viděnou přesně za měsíc, tedy 19. března, kdy startují třetí letošní Strašnické ProShop dvojice a kam je již obsazovačka aktuální i otevřena.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice