Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Strhující scénář Strašnické 4. ligy

« zpět na seznam

14.11.2023

Strhující scénář Strašnické 4. ligy

V pondělí 13. listopadu na herně Strašnického Xbowlingu odehrála svůj závěrečný 4. hrací den ABL místní nejvyšší, tedy 4. liga. Jednalo se a jedná o jednu z nejvyrovnanějších skupin vůbec, když přes drobné bodové rozdíly v tabulce do dění na obou pólech tabulky mohli v podstatě kdykoli promluvit úplně všechny zúčastněné týmy.

Přesto průběhem večera došlo k zajímavé situaci, kdy závěrečné kolo se spolu o konečné pořadí utkala družstva průběžně první s druhým, třetí se čtvrtým a pátý s šestým. O celkový triumfse utkali po třetím hracím dni vedoucí Domácí a HERDEK. Druzí jmenovaní se v průběhu večera dostali na vedoucí pozici, avšak do tohoto duelu šli obě mužstva se stejným bodovým součtem. Ještě v šestém framu utkání nic nenasvědčovalo tomu, že by sto kuželek k dobru Domácí mohli promarnit, avšak do té doby trápící se Michal Havelka začal strikovat, od čehož ho odradil až třetí hod desátého kola a když mířidla srovnal i Tomáš Gregorstarší, a dokonce i Ivana Petrželová nadto s podporou dámského handicapu, HERDEK z 0:5 obrátil na 5:0 a právě jemu neuniklavítězná příčka s celkově 59 body. Domácí končí stříbrní právě s pětibodovou ztrátou a náskokem čtyřech bodů na bronzové Ovce Ondřeje KošatyB.

Souboj o šanci na udržení se v soutěži a bohužel přímý sestup do ligy nižší, tedy 5. místní, prosebe rozhodli Re(s)tardi a tak oni budou čekat na dohrání právě této ligy a porovnání si konečného týmového průměru s tamním stříbrným družstvem, kdy ten s vyšším má právo startu rovněž v lize vyšší pro příští, tedy jarní část nové sezóny 25. ročníku ABL. Na mužstvo Lama, byť ani oni herně nevypadali vůbec špatně, zbylo bohužel nepopulární šesté místo a neb někdo sestoupit musí, jsou to minimálně pro následující půlrok právě oni.

Oproti tomu na čele tabulky se děje další zápletka, když nikdo z nejvýše umístěných postupovat nechce, nadto se prát v dodatkové baráži, a tak zřejmě jediným, kdo má zájem si opět po čase zahrát 3. ligu, je bramborové JIMATO, takže i toto místo jest nakonec šťastným….

Nejvyššího výkonu večera dosáhl s 228 body tahoun vítězného HERDEKuMichal Havelka a stal se současně i Nejlepším hráčem celkově díky průměru 193,90 bodů. Mezi ženami byla lepší závěrečné kolo nepřítomná Táňa Dvornáková(Ovce B) s průměrem 158,86 bodů a hráčem Nejužitečnějším byl s 16 body další z družstva HERDEK a sice Tomáš Gregor starší.

Neboť se jednalo o závěrečný hrací den, se sezónou a všemi družstvy jsme se rozloučili i vyhlašováním a oceněním nejen těch nejvíce, ale i nejméně úspěšných během jednotlivých kol a všem přejeme ještě jednou fajn zbytek roku nejen bowlingově a na viděnou v tom novém kalendářním, když ne dříve, tak při zahájení ročníku následného.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice