Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Tak já si tu „Devítku“ vyzkouším…..

« zpět na seznam

20.8.2020

Tak já si tu „Devítku“ vyzkouším…..

Srpnové alias druhé prázdninové vydání Xbowling Strašnické Devítky se odehrálo v úterý 18. srpna, s tradiční pondělní předehrávkou, tentokráte hodně komorní. Možná to byla předzvěst dne i turnaje následného, když přes ubezpečení účastí nastala smršť omluvenek, zejména během hlavního hracího dne či dokonce obvyklý nešvar v podobě absence nijak nehlášené.

Nakonec si cestu našlo 28 hráček a hráčů, což pro všechny bylo dobrou zprávou, neboť do bojů semifinálových se vešli všichni a kupodivu nikdo domů dříve neodešel, takže kompletní plejáda kvalifikantů ke čtyřem úvodním hrám připojila i dvě semifinálové, kde nejméně úspěšná desítka poté turnaj již zákonitě opustila. Těmi, kdo se vyhnuli leckdy překvapivým výkonům a součtu dvou her od nuly v bojích o finále, byli tentokráte přímo postupující vítěz kvalifikace a „pachatel“ jiného mazání drah, než obligátním místním „hause“ modelem, Ladislav Švec. Ten na nynějším, zejména pro excentricky hrající playery, těžším středním modelu „montreal“ zahrál nejvíce, v součtu čtyř her 1042 bodů. Přes čtyřcifernou hranici se proházeli i Lukáš Jelínek (1026 bodů) a Marek Navrátil (1002 bodů). Přímo postupující byl ještě David Dvořáček s rovnými 950 body a dodejme, že nikdo se svého práva absence v semifinále nevzdal.

Právě Lukáš Jelínek, premiant poslední doby a turnajů leckde, kam zavítá, řady účastníků rozšířil na poslední chvíli, po svém tréninku a vlastními slovy, kdy po dlouhé době zkusil hru „devítkových“ parametrů, beze zbytku potvrdil otřepané, zde nad slunce pravdivé „přišel, viděl, zvítězil“. Po na jehopoměry rezervách v kvalifikaci ve finále již zazářil výrazně, zahrál dvakrát hru 300 bodů a dosáhl tak maximálního finálového součtu 600 bodů a dlužno dodat, že devítkových striků bylo opravdu sporadicky.

Nebyl však prvním, komu se bezchybná devítková hra vydařila, prvním autorem a tudíž držitelem nejvyššího náhozu turnaje se stal v semifinále dominantní Antonín Matějka (300 a 278 bodů). Nejlepší ženou se stala taktéž po čase účastnivší se Miloslava Suchánková díky 10. místu ve finále.

Za bezchybným Lukášem Jelínkem skončil stříbrný minule absentující (tentokráte z horkých favoritů dovolenkovali snad jen Jaromír Makovec a zejména Lukáš Gurgul) Josef Colon se součtem 484 bodů a v již vyrovnaném poli bronz urval Ladislav Švec481 body. Honorovanou osmičku ještě doplňují Michal Beneš porazivší synátora Marka Navrátila 477 body o pouhopouhou kuželku a trio Antonín Matějka, Jiří Kotjužanský a Stanislav Ozimý.

Všem odvážným a disciplinovaným děkujeme za účast aje i všechny ostatní zveme na další, již pro školou povinné a doufejme Bezouškové pokračování při pondělní předehrávce 21. září s hlavním hracím dnem alias úterým září 22.. Tentokrát na odlehčenějším krátkém mazacím modelu. Taktéž připomínáme i možnost návštěvy herny Strašnické či Žižkovské na pomalu vrcholícím oblíbeném tréninkovém celoprázdninovém turnaji s bonusovým měšcem vysokých výher, Summer Cup 2020.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice