Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

V 7. lize Strašnického Xbowlingu dílo dokonáno jest

« zpět na seznam

30.6.2020

V 7. lize Strašnického Xbowlingu dílo dokonáno jest

Závěrečné4.hracíkolo ABL místní 7. ligy Xbowlingu Strašnice se odehrálo tradičně v neděli 28. červnaod 18:15. Skupina plná bowlingových nadšenců, jiných, co se spíše u hry přišli pobavit s přáteli a bohužel těch, co dorazili pouze sporadicky. Řeč je zejména o týmech Válců, kteří cestu našli pouze na liché hrací dny, kdežto druhý a čtvrtý již bohužel nikoli. Ke cti jim je však dlužno přičíst, že se alespoň předem omluvili. Jejich padesátiprocentní (ne)účast dokázali však ještě trumfnout Smrkováci, kteří nezabloudili pouze druhého hracího večera, jinak se děj odehrával bez tohoto družstva. Značí to tak jediné, že každého kola jsme postrádali jedno mužstvo, ve čtvrtém dokonce obě….

Zbývající dorazivší tak odehráli po dvou volných zápasech, když úvodní kolo se neslo ve znamení duelu všech proti Válcům a snadného zisku 5 bodů jen za vhození jednoho hodu každého hráče týmu, aby pak v kolech následných postupně každý absolvoval druhý volný duel, tentokráte proti Smrkovákům. Svou sváteční účastí se obě zmiňovaná družstva sama pasovala do role sestupujících, když Smrkovácistihli uhrát pouhých 10 bodů a sestupují z místa sedmého, Válcové za dva večery 29, 5 bodu a jsou na sestupovém 6. místě porovnávajíc si průměr s týmem stříbrnýmligy osmé. Otázkou je, nakolik jejich absenci ovlivnila situace dnů i týdnů předchozích a zda budou v dalším ročníku v ABL znovu pokračovat, či tento ročník byl jejich písní labutí…

Utkání zbývající pětice pravidelných účastníků soutěže se nesla ve znamení souboje Vypnout Zapnout s „bodoměrem“, tedy tím, kolik bodů nakonec na čele tabulky budou mít. Nakonec se pánové zastavili na 92 bodech a po zásluze vítězí a současně postupují do 6. ligy. Část sezóny jim na dostřel sekundovalo Volné místo, avšak jejich snaha postupně slábla, smířilo se s místem stříbrným, když uhráli bodů 72, 5 a co je v jejich pozici nejdůležitější, týmový průměr 444, 65 bodů, což by jim v porovnání s družstvem skončivším na 6. pozici vyšší ligy mělo bohatě stačit také k postupu právě tam. Bronzoví končí Split happens, když získali 67 bodů a na místě bramborovém své nováčkovské konto zvládli, kromě cenných zkušeností, obohatit 58, 5 body Badabum.

Nejvyššího individuálního výkonu večera hodnoty 214 bodů, po hříchu jediného„dvoustovkového“dosáhl Martin Kleinman z vítězného družstva, jeho oddílový kolega Bohumil Brázda se poté stal celkově Nejlepším hráčem s průměrem 163, 83bodůa současně i hráčem Nejužitečnějším s 19 body.Nejlepší ženouskupiny se stalaZuzana Nedvědová (Volné místo) díky průměru 153,75 bodů.

Váš Xbowling team - bowling Strašnice