Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Vítězem Kategorie D Summer Cupu 2020 Jan Korynta

« zpět na seznam

9.9.2020

Vítězem Kategorie D Summer Cupu 2020 Jan Korynta

V neděli6. září, týden po odehrání ostatních kategorií A, B i C, ta poslední, tedy D, odehrála vlastně jako jediná svůj finálový den na herně Strašnického Xbowlingu. Kategorie, kam spadají jako do jediné ženy i muži všech věkových kategorií, pouze dle výkonnosti buď úplní nováčci či s průměrem z ABL či bowlingových soutěží nižším 155 bodů.

Sice obsazení finálové čtyřiadvacítky se šilo hodně horkou jehlou a ještě den před startem bylo vícero volných míst v obsazovačce, ta se však nakonec podařila zaplnit. Oproti zvyklostem i téměř všichni na finálové rozuzlení samotné dorazili, za což jim patří velké díky. Pouze v druhé kvalifikační rundě nepřítomnou Miloslavu Suchánkovou nahradil hrajícího vnuka doprovázející Petr Drahokoupil, který shodou okolností do téže kategorie patřil rovněž.

Kompletní osazenstvo tedy odehrálo nejprve po třech hrách kvalifikačních, když všichni měli jistotu postupu do následného semifinále. Každý se s tímto faktem popasoval jinak, někdo pouze tréninkově, jiní naopak se snahou získat co nejvýhodnější pozici a papírově slabšího soupeře pro vyřazovací Play Off, kdy v semifinále na sebe narazili postupně hráč skončivší po kvalifikaci na 1. místě se 24tým, druhý se postavil dvacátému třetímu, atd. Každá dvojice odehrála dvě hry na součet od nuly a úspěšnější poté postoupil do závěrečného finálového klání. Dlužno dodat, že po celou dobu turnaje platily i pomocné handicapy, jež každého provázel po celé prázdniny v hracích dnech. Při vyrovnanosti startovního pole ve většině konfrontacích i finále samotném poté hrály velice podstatnou roli.

kvalifikaci byli nejúspěšnějšími Patrick Elliott coby její vítěz a Lukáš Lacko, který se stal držitelem nejvyššího náhozu dne vůbec hodnoty úctyhodných 268 bodů. Oba prošli sítem semifinále celkem bez větších starostí, avšak ve finále samotném, hraném opět na součet dvou her včetně handicupů, se jim již tolik nedařilo. Pod stupni nejlepších skončilo vícero žhavých favoritů, jakož minulý vítěz Pavel Toman (7. místo), oproti tomu dobře zahrála početná enkláva juniorů, mezi něž se dokázal vmáčknout zkušený Václav Neumann (5. místo, finálový součet 361 bodů). Tentýž součet měl a bramborový skončil díky vyššímu náhozu Adam Babec, vedoucí muž celkového pořadí předfinálových kvalifikací celé kategorie z heren Xbowlingu Žižkovské i Strašnické.

Bronz poté připadl díky 376 bodůmChristianu Teame, o pouhopouhou kuželku více měl stříbrný Daniel Muránsky a triumf do klína spadl „nejstaršímu“ junioru Janu Koryntovi, když ve finále zahrál vysoko a vyrovnaně, 188 a 190 bodů. Všem děkujeme za účast i perfektní náladu po celé nedělní odpoledne a vlastně za celoprázdninové sportovně tréninkové zápolení a těšíme se na viděnou na turnajích i ligových soutěžích následných.

Váš Xbowling team - bowling Strašnice a Žižkov