Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Vítězem Středočeského B finále ABL jednotlivců Pavel Toman

« zpět na seznam

14.1.2020

Vítězem Středočeského B finále ABL jednotlivců Pavel Toman

V pondělí 13. ledna se tradičně na Xbowlingu Strašnice uskutečnilo Finále kategorie B podzimní části jubilejního 20. ročníku ABL. Byť se jednalo o ročník roku 2019, obvykle se odehrál hned po Novém roce a příznačně tedy 2020. Vůbec „dvacítky“ hrály roli důležitou, neb téměř stejný počet startujících nakonec svou pouť vyvrcholením soutěžního ročníku absolvoval. Nově s podtitulkem „kategorie P165“ dle zvyklostí ČBA, právě díky prolínání finálových večerů či odpoledne dvou nejprestižnějších a nejmasivnějších bowlingových základen Česka.

Z původně přihlášeného maximálního možného počtu 24, v této kategorii nejúspěšnějších hráček a hráčů, jsme bohužel v obou kvalifikačních rundách nalezli po jednom absentujícím, aby pak z kvalifikačního zápolení odstoupil díky zdravotní indispozici během své druhé hry nejmladší účastník „malého“ finále Christian Teame. Popřejme mu brzkého uzdravení…

Každý z příchozích dle zaběhlého systému odehrál 3 kvalifikační hry na jedné dráze podle vlastní volby a neboť všichni postupovali do dalších bojů, šlo jen o pořadí, kdo na koho narazí v duelech již napínavějších, semifinálovém Play Off na součet dvou her od nuly. Díky okénkům v obsazovačce tři po úvodních hrách nejlepší získali právo přímého postupu do následného finále, jež se hrálo znovu na sumář dvou her od nuly. Těmi se stali : Danica Kafková, Jan Urbánek a Roman Šindler. Dlužno dodat, že celý večer probíhal bez jakýchkoli pomocných handicupů komukoli, tzn, dámského, juniorského či seniorského, čili všichni měli stejné podmínky a opravdu rozhodujícím faktorem bylo, co kdo sám nahrál. 

V semifinálovém katu, kde jsme byli svědky mnoha zajímavých konfrontací, leckdy neskonale vyrovnaných, častokrát s nečekaným a oproti papírovým předpokladům skončivším výsledkem, nakonec několikero z favoritů uvízlo. Oproti tomu jiní narychlo měnili plány díky prodloužení si bowlingového večera. Jedním z nich byl Pavel Toman, který se až posledními zdařilými hody dokázal vzedmout osudu i soupeři a v hodině dvanácté se probil přes smrtící Play Off, aby pak v nastoleném trendu pokračoval i v dalších hrách finálových. Zde v době, kdy již ostatní soupeři měli povětšinou své snažení za sebou, zdárně dohodil několik nejednoduchých seskupení kuželek v závěrečných framech a v součtu to znamenalo zejména pro něj samotného nečekaný, avšak zasloužený triumf v tomto derniérovém turnaji již uplynulého 20. ročníku ABL.

Ve finále dosáhl součet 340 bodů, o 3 více, než stříbrný Jan Urbánek, který se pro změnu může pyšnit konstantními výkony celého večera, když stříbrný skončil i po úvodní kvalifikaci. Bronz bere s 331 body David Přinesdom a ohodnocen byl i bramborový Roman Šindlerbody 328. Pátá poté skončila Marta Völfelová díky 316 bodůma současně se tím stala i Nejlepší ženou B finále. Nejvyššího výkonu večera dosáhla již v kvalifikaci Marie Kořínková a sice 240 bodů, čímž dokonce stanovila aktuální herní maximum jedné z drah místní herny.

Všem hráčkám i hráčům děkujeme za účast nejen tohoto fajn večera, ale i po celou uplynulou sezónu a budeme se těšit na viděnou při již brzy se znovu rozbíhajícím kolotoči týmových soutěží ABL, načínajícím třetí desítku let a sice 21. ročníku. Velké díky patří i laskavému dohlednu a neméně pestrým komentářů šéfa BBO zpravodajství Jiřího Borovce, jehož samotnou přítomností je o prestige i zábavu postaráno.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice