Xbowling Strašnice, Praha 10

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 290

Ze Střížkova se do Strašnic nejlépe adaptovala Rubeška

« zpět na seznam

28.5.2020

Ze Střížkova se do Strašnic nejlépe adaptovala Rubeška

Úvodníhrací kolo ABL má za sebou v 21. ročníku ABL zbrusu nová a sice 10. liga Xbowlingu Strašnice. V této samo o sobě poněkud zvláštní jarní polovině soutěže, aby toho nebylo málo, má za sebou teprve debut i tato lehce netradiční skupina. Jedná se však o povětšinou ostřílené harcovnice a hráčerekreačnímu bowlingu věnujících se na herně StřížkovskéhoHotelu Duo, jenž svou vládou nařízenou provozní pauzu prodloužil prozatím o několik měsíců déle a tak zde rozehranné soutěže bohužel vzaly za své.

Ne všechna účastnivší se družstva chtěla ve svých soutěžích pokračovat dále a proto vznikl mix 4. a 5. ligy Hotelu Duo (ABL Prosek), když přišla o výsledky úvodních dvou hracích kol, aby své bowlingové dovednosti a zápal restartovala coby zbrusu nová 4. liga Prosek, byť pod „pracovním“ názvem 10. liga Xbowlingu Strašnice, kde skupina snad jen dočasně hostuje. Z toho i plyne, že vítěz má nárok plnohodnotného postupu do nějaké ze skupin 3. ligyStředních Čech, jakož v případě zájmu i druhý v pořadí z dodatkové baráže.

Od úvodní adaptace a asimilace většiny hráček a hráčů z jiné herny, nového prostředí, přidružených prostor i nápojového sortimentu všichni přešli k tomu nejdůležitějšímu a sice poznávání místních bowlingových drah a urputných bojů o každý bodík do velmi vyrovnané tabulky.

Nejpočetnější hráčskou základnou se prezentovali Tiger Beer, dostáli i svému názvu a tak prozatím získali alespoň 8 bodů a s jistotou nesestupu, byť na 6. místě jistě příští kolo předvedou herní a hlavně bodový progres. Oproti tomu čelo tabulky opanovali Bowleři z Dua, jedni z mála znalých heren Xbowlingů a těžících zároveň s dost výrazných pomocných dámských handicupů i těch pro dříve narozené. Jejich prozatímních 16 bodůvšak stačí na druhé místo, ne tak na Rubešku, která sice nespokojena s termínovým rozlosováním, přesto uhrála krásných 17bodů a vede.

Uvidíme již za týden, tedy 3. června znovu v 19:00, kterak se v této velmi vyrovnané skupině situace bude vyvíjet a jak 2. hrací den do tabulky promluví…

Nejvyššího individuálního výkonuvečera a po hříchu jediného „dvoustovkového“dosáhl JanŠimáček(Těsně vedle) s hodnotou209 bodů.Nejlepší ženoua současně i hráčem Nejlepším je oporaTiger BeerPetraAugustovás průměrem171, 20 bodůa na postNejužitečnějšíhohráčese tlačí další žena Marcela Keblušková (Rubeška) spolu s Josefem Duškem (Voko bere), který jediný duel v kole závěrečném musel hlavu sklonit o pouhopouhou 1 kuželku. Oba mají nyní shodně po 4 bodech získaných v duelech hráče proti hráči.

Váš Xbowling team – bowling Strašnice